Az Egy különc srác feljegyzései a mai kor gimis tinijeit mutatja be az USA-ban, akik araszolva a felnőtt lét felé, nem a gyerekkor határán lévő gondtalanságot élik, hanem már tombol életükben a rengeteg szenvedés, a drogok, az elhagyatottság, és a gender mozgalom erős hátszele. Olvasd el, miről szól ez a szomorú, de reményteli történet!
Az Orville sorozat részben megvalósítja Seth MacFarlane gyerekkori álmát. A kicsit Family Guy-jellegű poénokon alapuló széria nem csak szórakoztat, hanem társadalomkritikákkal is gazdagít minket, görbe tükröt tartva megnyilvánulásaink elé.
A transznem-érzeten valóban segíteni akarást a Spanyol Kormány sokkoló mértékű büntetéssel sújtja. Pszichológusok tömegei tiltakoztak a spanyol transz-törvény ellen, elmagyarázva, hogy a nemi identitási feszültség (nemi diszfória) csak nagyon ritkán valós. Az esetek legnagyobb részében a személy szociális környezetére és pszichés állapotaira vezethető vissza, ami kezelhető lenne.
A Star Trek: Különös új világok sorozat egy eredetileg eldobott koncepciót éleszt újjá. Erősen dolgozva a nosztalgia faktorral, modern köntösbe öltöztetve, tényleg különös új világokat fedezhetünk fel, részenként elkülönült történetekkel. Vajon megéri, hogy estéinket rászánjuk?
A Netflix számos alkotását használja saját politikai nézetei terjesztésére, és a nézők kondícionálására. A Wednesday sorozatban fellelhető, egyszerre megbújó és felharsanó rövid Tim Burton kinyilatkoztatásokba mélyedünk bele.
Mintha jelen korunk patológiájának egyik metszete lenne ez a széria. A főszereplő egy nárcisztikus-szociopata-pszichopata személyiség tengelyen mozgó karakter. Kifejtem, miért is lenne rossz ötlet az önérvényesítés egy példaképének tekinteni.
A Wednesday sorozat első évada bővelkedik humorban, klisékben, társadalmi kritikákban, erős karakterellentétekben, és a Netflixtől szinte már elmaradhatatlan érzékenyítő mázban, ami itt pepita, fekete-szedres és fehér-csokis cukormázt vesz fel. Vajon mérgező a belseje?
Az iszlám a tökéletes férfi kultúra, a nők nagymértékű elnyomásával. Csak elenyésző esetben felsőbbrendű egy nő a szerepek nagy halmazában. Többségében egész élete során alá van rendelve a különböző férfi szerepeknek.
Az iszlámban a muszlim férfi alávetettje a nő. Mind az életben, mind a házasságban, így ez egy tökéletesen férfiközpontú civilizáció. Ezzel bár hatalmat ígér a férfinak, elnyomóként csak a gyengék hatalmát kaphatja meg.
Emily Ratajkowski Pete Davidsonnal való szakítását követően az elnyomó férfiakat okolja párkapcsolati sikertelenségeiért. Vajon ezért kacsingat másfelé is?