A transznem-érzeten valóban segíteni akarást a Spanyol Kormány sokkoló mértékű büntetéssel sújtja. Pszichológusok tömegei tiltakoztak a spanyol transz-törvény ellen, elmagyarázva, hogy a nemi identitási feszültség (nemi diszfória) csak nagyon ritkán valós. Az esetek legnagyobb részében a személy szociális környezetére és pszichés állapotaira vezethető vissza, ami kezelhető lenne.
Emily Ratajkowski: A testem c. könyv zavaros a tekintetben, vajon az írónak őszinte-e a megnyilvánulása abban, hogy teste megmutatásával és feminista aktivistaként nőtársait ugyanarra buzdítva, másokon akar segíteni, vagy megfontolt érdekek húzódnak mögötte? Bárhogyan is legyen, utánajárunk, milyen következményekkel is járhat ez az elképzelés.
Emily Ratajkowski: A testem c. könyv mélyelemzése a hatalom és irányítás mentén megmutatja, hogy az írónak e két fogalom életének egyik lényeges elemét teszi ki. Így felébred bennünk a kétség, vajon az áldozatisága is csak egy eszköz ezek érdekében? Kiderül a kritikából.
Az Emily Ratajkowski: A testem c. könyv többnyire egy túlmarketingelt, önellentmondó kifejezése annak, mennyire szörnyű Emily élete a kizsákmányoló és nőket elnyomó divatiparban, amit az elért hatalma miatt valahogy mégse akaródzik otthagynia. Akkor mennyire őszinte kinyilatkoztatás is e vallomás?
A spanyol transz törvény példája annak, hogy az elenyésző kisebbség érdekeit a jelentős többség jólléte elé helyezték. Egy tünetkezelő lépéssel elfedték a valódi problémákat és újabb gondok tömkelegét generálják.
2022-ben nagy érdeklődést keltett a spanyol menstruációs szabadság bevezetése. Vajon elfogadták? Vajon alkalmaztak valamit az általunk összegyűjtött tanulságokból?
Férfi felsőbbrendűség a nővel szemben az iszlám kultúrában. Egyenlőség helyett hierarchia uralkodik.
A nő – az iszlám szent iratokat és Mohamed életét alapul véve – 90%-ban alávetettje a férfinak. Csak egészen kevés olyan terület van, ahol nő egyenlő, vagy akár több lehet.
Emily Ratajkowski Pete Davidsonnal való szakítását követően az elnyomó férfiakat okolja párkapcsolati sikertelenségeiért. Vajon ezért kacsingat másfelé is?
Sokat elértünk társadalmilag a nők helyzetének javulásában. Az, hogy vannak még kihívások és tennivalók, nem jelenti az eddigi eredmények haszontalanságát.
Végignéztük az előző két cikkben, hogy magának a menstruációs szabadságnak a bevezetése milyen előnyökkel és hátrányokkal rendelkezhet. Ezeket a tapasztalatokat összegezve összegyűjtöttem konklúzióként számos megoldási javaslatot.