A gender-mozgalom és a “pozitív gondolkozás”, szinte hitté fokozódott szüleménye, a “bármi lehetsz” jelmondat. Az első pillantásra szívmelengető, de valójában politikai szlogenné silányított lelkesítő szózat sokak életét teheti tönkre. Olvasd el, miért is félrevezető ez, a tények tükrében!
Mit csinál Emily Ratajkowski őszinteség helyett munkájában? Használja azt a rendszert, ami ellen állítólag harcol, vagy legalábbis nem ért vele egyet, majd könyvet ír róla, mennyire rossz is ez neki, és még azzal is tisztában van, hogy visszás a viselkedése. Mindezzel az őszinteség látszatát keltve, amiért szép kis summát zsebel be.
Íme előállt a képmutatás…
Emily Ratajkowski: A testem c. könyv zavaros a tekintetben, vajon az írónak őszinte-e a megnyilvánulása abban, hogy teste megmutatásával és feminista aktivistaként nőtársait ugyanarra buzdítva, másokon akar segíteni, vagy megfontolt érdekek húzódnak mögötte? Bárhogyan is legyen, utánajárunk, milyen következményekkel is járhat ez az elképzelés.
Emily Ratajkowski: A testem c. könyv mélyelemzése a hatalom és irányítás mentén megmutatja, hogy az írónak e két fogalom életének egyik lényeges elemét teszi ki. Így felébred bennünk a kétség, vajon az áldozatisága is csak egy eszköz ezek érdekében? Kiderül a kritikából.
Az Emily Ratajkowski: A testem c. könyv többnyire egy túlmarketingelt, önellentmondó kifejezése annak, mennyire szörnyű Emily élete a kizsákmányoló és nőket elnyomó divatiparban, amit az elért hatalma miatt valahogy mégse akaródzik otthagynia. Akkor mennyire őszinte kinyilatkoztatás is e vallomás?
2022-ben nagy érdeklődést keltett a spanyol menstruációs szabadság bevezetése. Vajon elfogadták? Vajon alkalmaztak valamit az általunk összegyűjtött tanulságokból?
Az iszlámban a nők helyzetét áthatja az elnyomás – szent hagyományaikra visszavezethetően -, ami sokkal borúsabb kép, mint amit az iszlámot mentegető oldalak bemutatnak.
Végignéztük az előző két cikkben, hogy magának a menstruációs szabadságnak a bevezetése milyen előnyökkel és hátrányokkal rendelkezhet. Ezeket a tapasztalatokat összegezve összegyűjtöttem konklúzióként számos megoldási javaslatot.
A téma előző cikkében kibontottam, hogy általánosan milyen érvek szólnak a menstruációs szabadság bevezetése mellett, most pedig végigveszem azokat a tényezőket, amik ellene szólhatnak.
Spanyolország lehet az első európai ország, ahol bevezetik a menstruációs szabadság intézményét. A súlyos menstruációs fájdalmakat tapasztaló nőknek három nap szabadságot biztosítanának havonta, amennyiben jövő héten (május 17-e környékén) megszavazzák a törvényjavaslatot.